Golfbox login

Golfens Dag invitation


Til klubbens medlemmer - brug gerne denne invitation til jeres venner, familie, kolleger m.m., så vi kan få rigtig mange gæster og nye medlemmer på Golfens Dag.

Kære______________
Jeg inviterer dig/jer hermed til at deltage i Randers Fjord Golfklubs Prøv Golf arrangement, hvor du/I kan komme og prøve golfens fantastiske udfordringer, som du/I jo ved, at jeg går meget op i, men som jeg også meget gerne vil dele med dig/jer.

Der er hold kl. 9.30 og kl. 11.30 og det tager ca. 3 timer, hvor der vil være mulighed for at få lidt undervisning, spille på klubbens Pay & Play bane og høre meget mere om klubben og mulighederne for at komme i gang med golfen.
Det er naturligvis gratis at deltage og låne udstyr.

Jeg håber selvfølgelig, at du bliver grebet af golf, så vi fremover kan få mange dejlige timer sammen i den dejlige natur og hinandens gode selskab.

Hilsen_______________

 

Du kan også hente invitationen i klubhuset i næste uge.